آخرین وضعیت مقاله
جهت استعلام از آخرین وضعیت مقاله خود، کد رهگیری مقاله را در کادر زیر وارد نمایید.


 


پایگاه‌های نمایه سازی مقالات

درباره شباک

 

 

 

بشر در شروع قرن بیست و یکم با تحول شگرفی مواجه شد. این تحول محصول تغییر مفهوم ارتباط، اطلاعات و رسانه بوده است. ارتباط تصویری که پیش از این صرفا محدود به تک‌گویی شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی بود به واسطه تغییر فناوری به ساحتی چندبعدی تبدیل شد که میان گروه‌های انسانی در نقاط مختلف جهان ارتباط مستمر ایجاد کرد.

اطلاعات که مدتی بود از قفسه کتابخانه‌ها، مراکز  عظیم آرشیو و بایگانی‌های کاغذی به حافظه‌های دیجیتال منتقل شده بود در قرن بیست و یکم به مدد ماهواره‌ها و خطوط ارتباطی توانست با سرعت زیادی میان مراکز علمی و آموزشی مختلف به صورت برخط جابه‌جا شود.

دیگر در اختیار داشتن یک کتاب یا نشریه برتری اطلاعاتی محسوب نمی‌شد چراکه با تصویب قوانین مختلف در خصوص انتشار اطلاعات، مراکز مختلف داده‌هایی که در اختیار داشتند را به صورت محدود یا آزاد در پایگاه‌های اینترنتی خود منتشر می‌کردند. از اینرو این دگرگونی در ارتباط و انتقال اطلاعات، امکانات آموزشی و پژوهشی را در اختیار بخش بسیار بزرگتری از مردم جهان قرار داد.

توسعه آموزش، منجر به ظهور مفاهیم جدیدی در رسانه شد و افراد مختلف را قادر ساخت تا به منابع علمی بروز دسترسی پیدا کنند. تغییر فناوری در کنار افزایش دانشجویان و محققین باعث شد تا مقالات علمی زیادی در مجامع علمی، همایش‌ها و نشریات پژوهشی منتشر شود.

در ایران نیز رشد پرشتاب در تولید محتوی علمی باعث گسترش انتشار مقالات شده است. سامانه نشریات شباک با نگاه به این تغییرات تلاش می‌کند ضمن تولید محتوی در زمینه های مختلف علمی، مقالات معتبر علمی را نمایه‌سازی کرده و در اختیار پژوهشگران و علاقه‌مندان قرار دهد.

 

تماس با ما
تلفن ثابت

02133202487

02634436959

09905980206

نمابر

02143857124

ایمیل

Shij.journals@gmail.com

آدرس

کرج، بلوار باغستان، بین خیابان ششم و هفتم، روبروی مجموعه ورزشی انقلاب، پلاک 735، ساختمان پرند، واحد یک

 تهران، افسریه، 15 متری چهارم، خیابان 38، پلاک 28، واحد 2 

تقویم انتشار سالانه نشریاتسامانه مدیریت نشریات شباک