وضعیت مقاله
جهت استعلام از آخرین وضعیت مقاله خود، کد رهگیری مقاله را در کادر زیر وارد نمایید.


 


راهنمای نگارش مقالات

مشابهت‌یابی مقالات نشریه

مقالات ارسالی برای نشریه، پیش از انتشار با استفاده از سامانۀ «سمیم نور» مشابهت‌یابی خواهند شد. در صورت وجود همانندی غیرموجه، مقاله در هر مرحله (حتی پس از صفحه‌آرایی) برای بازبینی و اصلاح به نویسنده مسئول ارجاع داده می‌شود. شایان ذکر است مقالاتی که محتوای آن‌ها مصداق سرقت علمی یا ادبی تشخیص داده شوند از روند داوری و انتشار حذف می‌شوند.

درباره نشریه

معرفی فصلنامه مطالعات محیط‌زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار

 

 

تنوع گسترده شرايط سرزمين، از نظر آب، هوا، خاك، منابع آب، منطقه، رطوبت، ارتفاع و تجربه‌هاي نيروهاي انساني در كشاورزي و... دلالت بر ظرفيت‌ وسيعي دارد. بهره‌برداري پایدار از اين منابع براي بهبود شرايط زندگي نسل‌هاي كنوني و آينده اين سرزمين در سایه تلاش فراوان، مقصودی دست یافتنی است. رشد و توسعه پايدار كشاورزي از مهم‌ترين هدف‌هاي هر دولتي است كه تحقق آن طريق تحولات بنيادي همه جانبه در ساختار كشاورزي، مديريت و بهره‌برداري مطلوب از منابع و امكانات، سازماندهي و هدايت سنجيده فعاليت‌ها در چارچوب برنامه‌ريزي علمي و منطقي امكان‌پذير خواهد بود. بي شك در دنياي امروز دستيابي به توسعه پايدار در امنيت غذايي بدون در نظر گرفتن توسعه کشاورزی روستایی امكان‌پذير نیست.

موضوع رشد و توسعه پايدار از مباحث مهم در حوزه کشاورزی، محیط‌زیست و منابع طبیعی است كه نگاه بخش وسيعي از صاحبان ادبيات علمي این حوزه را به خود جلب کرده است. در کشورما، علي‌رغم فعاليت‌هاي صورت گرفته در سال‌هاي اخير، فقدان تجربیات علمی و پژوهشی که تبین‌کننده مفاهیم و مباحث این حوزه باشد، احساس می‌شود. «فصلنامه مطالعات محیط‌زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار» به دنبال آن است كه با گردهم‌آوردن آرای صاحبان اندیشه، دانشگاهيان، متخصصان و علاقه‌مندان کشاورزی، محیط‌زیست و منابع طبیعی، به توسعه این زمینه در کشور کمک نماید. از اینرو از تمامی پژوهشگران دعوت می‌شود مقالات علمی خود را از طریق وب‌سایت نشریه  ارسال نمایند.

 

مشخصات نشریه:

شماره مجوز: 80227 (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

شماره شاپا: 4255-2588  (کتابخانه ملی ایران)

 

کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


تماس با دفتر نشریه

تلفن: 02634453131

همراه: 09905980206

 کرج، آزادگان، ابتدای بلوار مطهری، خیابان شهید سبحانی، پلاک48، واحد4

Shij.journals@gmail.com

تلفن موارد اضطراری: 09105360230

 

پاسخگویی تلفنی:

شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:30 تا 12:30

خارج از این ساعات پیام با شماره 09905980206:

 موسسه مطبوعاتی مطالعات کاربردی شباک